Czym jest wymiennik ciepła i do czego służy?

kotłownia

Wymienniki ciepła to urządzenia, które służą do wymiany ciepła pomiędzy dwoma lub więcej płynami. Pojęcie to jest dosyć szerokie i tak naprawdę może dotyczyć wielu urządzeń. Przykładowo wymiennikiem ciepła jest grzejnik, a także i podgrzewacz wody. Generalnie wymienniki ciepła dzieli się na dwie grupy. Są to wymienniki kontaktowe oraz bezkontaktowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, a także dowiedzieć się, gdzie najkorzystniej kupić wymiennik ciepła – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

 

Wymiennik płytowy – zalety

Sam wymiennik płytowy https://proterm.sklep.pl/wymienniki-plytowe,c1162,pl.html jest urządzeniem bezprzeponowym. Jego główną rolą jest zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem, a także i chłodzeniem budynku. Płytowe wymienniki ciepła stosowane są instalacjach grzewczych, w których to mają zwiększać efektywność samego systemu. Tego typu urządzenia mogą być stosowane w budownictwie przemysłowym, ale także i w indywidualnym. Spotkać je można chociażby w domach jedno czy wielorodzinnych.

Wymiennik ciepła płytowy jest urządzeniem, które składa się z cienkich płyt, które są połączone z sobą. Samo działanie jest dosyć proste, polega bowiem na wymianie płynów bądź gazów. Sam mechanizm działania wymienników ciepła oparty jest na mechanizmie różnicy temperatur między dwoma mediami. Dzięki temu możliwe jest przekazanie energii cieplnej. Wymienniki płytowe są tym rodzajem wymienników, które stosowane są najczęściej. Wspomaga on działanie całego systemu grzewczego. Urządzenie te uznawane są przez fachowców jako jedne z najbardziej efektywnych. Popularność ich związana jest także z łatwością obsługi tych urządzeń, w porównaniu do innych rodzajów wymienników ciepła.

hydraulika

Wybierając odpowiedni wymiennik ciepła należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim należy dokładnie określić typ urządzenia, media z którymi ma współpracować, moc, graniczną temperaturę pracy oraz materiał z jakiego ma być wykonany. Zazwyczaj wybiera się wymienniki ciepła, które to odporne są na działanie korozji, zawilgocenie, a także i takie o odpowiednim stopniu przewodnictwa. Istotny jest także wymiar wymiennika ciepła oraz zastosowanie.

Gdzie najkorzystniej kupić wymiennik ciepła?

Jest wiele miejsc, w których bez problemu otrzymać można wymienniki ciepła. Nie wszędzie jednak oferowane produkty pochodzą od sprawdzonych producentów, cechuje je wysoka jakość wykonania. Chcąc otrzymać produkt, który spełni wymagania nawet najbardziej wymagających klientów, warto wybrać hurtownię hydrauliczną z Bydgoszczy Proterm. To właśnie tam wymienniki ciepła znajdują się w przystępnych, atrakcyjnych cenach. Sklep oferuje szybką wysyłkę zamówień, atrakcyjne rabaty oraz pomoc fachowca podczas dobrania optymalnego wymiennik ciepła do zapotrzebowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − four =